Dobrovoľníci a venčiari

Niektorí ľudia k nám prídu raz, iný 2 či 3 razy. Nájdu sa však aj takí, ktorí nám pomáhajú pravidelne už niekoľko mesiacov, či dokonca rokov. Touto cestou by sme im chceli všetkým z celého srdca poďakovať, aj keď vieme, že to nerobia pre to. Takže ďakujeme všetkým našim "stáliciam", ktorí prídu vždy, kedy môžu. Či prší, či svieti slnko, stále si nájdu čas minimálne cez víkend a prídu venčiť havkáčov. Pomôžu finančne, dočaskami, alebo pri iných prácach v útulku.... A sú medzi nimi nielen dospeláci :)

Nika Viziová

Dobrovoľníčka
 
 
Nika začala chodiť do útulku v roku 2010 a odvtedy je našou vernou a pravidelnou dobrovoľníčkou. Je v útulku takmer denne. Pomáha s venčením, upratovaním a občas prepašuje domov aj nejakého dočaskára. Neskutočne miluje všetky zvieratká, nielen psíkov a najradšej by si vzala domov každého tuláka. Našťastie jej rodičia majú dosť rozumu, aby jej to nedovolili :) Nika je zároveň našou dvornou fotografkou a stará sa o to, aby každý psík mal aktuálny album s fotkami. 
 

 

Simi Véghová

Dobrovoľníčka
   
Simonka chodieva do útulku od svojich 12-tich rokov. Neskutočne milá, ochotná a obetavá mladá dáma, z ktorej by si mali brať príklad nielen jej rovesníci, ale aj mnohí dospeláci. Miluje všetkých psíkov rovnako - či ide o maznákov, alebo "rebelov". Neváha vojsť do voliéry aj ku psíkom, ku ktorým sa iní neodvážia. Okrem toho je aj šikovná študentka a človek, na ktorého sa dá vždy spoľahnúť. Je našou chodiaciou "kronikou", pamätá si všetkých psíkov, ktorí prešli našimi rukami. 
 

 

Evka a Slavo Forgáčovci

 
Naši najvernejší venčiari, ktorí nám pomáhajú už niekoľko rokov. Od venčenia ich neodradí ani dážď, ani vietor, ani mráz, ani blato. Spolu s nimi chodieva venčiť aj ich štvornohá láska Cherry a veríme, že onedlho sa pridá aj ich najmenší pokladík - dcérka Viktória.
 
A prečo nám chodia pomáhať? Citujeme Evku: "...lebo psy sú najúžasnejšie a najoddanejšie tvory na svete...".

Mariem Majka Sriré

 
 
  
Ďalšia mladá dáma, ktorá obetavo a s láskou pomáha štvornohým chlpáčom. 

Miška Švecová

 
 
Miška je tá, vďaka ktorej je vždy veselo. Večne usmiata, plná energie a pozitívneho myslenia. Upratuje, venčí, dočaskuje nám šteniatka. Človek, na ktorého sa dá vždy spoľahnúť.
 
Na otázku, prečo chodieva do útulku, odpovedala takto:
"Vždy som chcela buď založiť útulok alebo aspoň pomáhať nemým tváričkám bez domova, lebo si to zaslúžia viac, ako ľudia. Človek si može vybrať akou cestou pôjde, ale ten psík nepovie, čo ho trápi alebo bolí. Nemá na výber, aký bude mať život, pokiaľ budú na svete aj takí ľudia, čo ubližujú zvieratám. Dovtedy bude treba stále viac a viac ľudí ako sme my, čo milujeme zvieratá a stačí nám k radosti iba zbadať tie malé guľaté očká, ktoré bez slov povedia, že im je lepšie, ako im bolo a majú nový milujúci domov."

Peter Mertan

 
Peťo začal chodievať do útulku najprv s kamarátom, potom sa k nemu pridala aj mamina a príležitostne aj mladšia sestra, a tak sa celá rodina Mertanová stala neoddeliteľnou súčasťou útulku. Peťo stretol v útulku aj svoju veľkú lásku - krásnu, dlhonohú, hnedookú Lenku :) Nie, nie je to žiadna mladá slečna, ale štvornohá krásavica s neodolateľným kukučom (na fotke ešte ako malé šteniatko, keď prišla do útulku). Občas svojhlavý, ale veľmi šikovný a pracovitý chalan, ktorý odviedol v útulku kus dobrej práce.

Adriana a jej dcéra Romanka

 
Adrianka je tá, ktorá (okrem inej pomoci) organizuje aukcie pre náš útulok, za čo sme jej neskutočne vďační.
 
A tu je jej príbeh:
"...všetko vlastne začala dcérka Romana. Ešte keď fungoval útulok na starom mieste, bola tam robiť rozhovor s Braňom, ako zakladajúcim členom, lebo píše do novín. Najprv sme doniesli granulky a prispievali finančne a nakoniec začali pomáhať s venčením, zháňaním plachiet, diek a napríklad robením aukcií.....a prečo tam chodíme? Mate to krásne napísané na stránke.....milujeme všetko živé , bez rozdielu...a je to ozaj diagnóza :)"

Sandra

 
 
Sandrin útulkačský príbeh je veľmi zaujímavý. Prvýkrat do útulku prišla ako 11 ročná so svojimi rodičmi a sestrami. Teda ona neprišla priamo do útulku, ostala v aute pred útulkom, lebo mala panický strach zo psov. Bolo jedno, či je to malá čivava, alebo veľká doga. Všetky psy v nej vzbudzovali hrôzu. Pri druhej návšteve sa odvážila prísť ku šteniatkam, ale väčších psov sme od nej museli odháňať :) Postupne však strach opadal a Sandra zistila, že psíci sú úžasné stvorenia. A odvtedy je aj ona "nakazená" diagnózou psích záchranárov. Ak by mohla, trávila by v útulku každý deň alebo ešte radšej by si ich všetkých nasťahovala domov. Sandriným najväčším snom je mať maličký dom s obrovskou záhradou, kde by mohli behať všetci opustení chlpáči.

Lily

 
Lily má od malička rada všetky zvieratká. Aj keď má iba 8 rokov, má jasný životný cieľ - stať sa veterinárkou. Trápi sa nad každým týraným a opusteným havkáčom. Miluje šteniatka, mačiatka, zajačiky, motýliky....jednoducho všetko živé. Veríme, že toto odhodlanie jej vydrží ešte dlho a bude príkladom aj pre ostatné deti.

Olívia

  
Olívia patrí k našim najmladším dobrovoľníkom. Začala chodiť do útulku spolu s rodičmi ako 5 ročná a chodieva tam pravidelne už viac ako rok. Venčiť ešte veľmi nevládze, iba menších psíkov, ale zato nám pomáha nosiť granulky, rozdáva pamlsky a všetkých chlpáčov vymojká a vyhladká. 

Janka a Rasťo

 
Mladí manželia, ktorých všetci familiárne voláme "Drumovci", nakoľko ich obľúbencom je náš najväčší chlpáč Drum a jeho malý kamarát Piťo. Okrem venčenia pomáhajú aj pri brigádach a vďaka Rasťovej sile ide všetko od ruky a rýchlejšie. Janka je taká "dobrá víla", ktorá miluje všetko živé bez rozdielu. Obaja sú našou veľkou pomocou a oporou a vďaka takýmto ľuďom máme silu a chuť pokračovať v tom, čo robíme.

Evka a Rasťo

 

Gabika

Paula

Paula sa dostala k dobrovoľníckej činnosti viac-menej náhodou, ale zato ochota pomáhať nevinným tvorom ju neopustila a pomáha v každej voľnej chvíli. A tu je jej príbeh:
 
"Bolo to asi pred 3 rokmi, vo februári, bola zima a ja som počas prechádzky zbadala pri neďalekom lesíku auto Evky Forgáčovej, tak som tam išla a bola tam ešte s dvomi ľudmi. Našli tam 3 malinké šteniatka, tak zavolali Zuzke z útulku a mňa poprosili, aby som sledovala, či sa tam ešte dáke neobjavia. Neskôr som našla ešte ďalšie 2 šteniatka, tak som ich zobrala do útulku. Potom sa do útulku dostali ďalšie fenky  so šteniatkami, ktoré som objavila. Tak som im tam začala nosiť jedlo a postupne som tam chodila stále častejšie."

Andrejka Zavadilová a Ivan Drozd

Andrejka a Ivan objavili levický útulok pred viac ako rokom, keď ich zaujal osud nášho bývalého útulkača Zorka. Zorka si nakoniec adoptoval niekto iný, ale osud našich psíkov nenechal Andrejku a Ivana ľahostajnými. Aj keď sú až z Trnavy, neváhali merať ďalekú cestu do Levíc a postupne si od nás adoptovali troch veľkých psíkov - Loru, Barneyho a Dennyho, ktorí u nich našli ten najlepší domov, aký si len mohli priať. Andrejka organizuje rôzne zbierky pre útulky na celom Slovensku, neúnavne zdieľa našich psíkov medzi svojimi priateľmi a snaží sa pomáhať rôznymi spôsobmi.
 
 

Kontakt

OZ Šťastný domov Poštová adresa:
Krížny vrch 24
93405 Levice

Útulok sa nachádza:
Za pekárňou
pri strelnici.
Tel:
Broňa 0940 388 146
Janka 0948 330 815
Zuzka 0907 601 874
Marry 0908 583 078
Braňo 0911 666 266

Číslo účtu:
0223976502/0900
IBAN: SK0509000000000223976502
SWIFT/BIC - GIBASKBX
IČO:42206553
DIČ:2023517177
stastnydomov@gmail.com